شرکت نوین تهران گستر پارس

انجام دهنده خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و تعمیر تاسیسات

شماره ثبت : 523876

آموزش لوله بازکنی با جوش شیرین

لوله بازکنی با جوش شیرین
5/5

لوله بازکنی با جوش شیرین یک روش خانگی سریع و بسیار ساده است که به راحتی می توانید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت، حمام و آشپزخانه خود از آن استفاده کنید. با روشی که به شما عزیزان آموزش می دهیم نیاز به هزینه زیادی ندارید و می توانید قوی ترین محلول رفع انسداد لوله را در کمترین زمان در منزل تهیه کنید و هر زمان که احتیاج به رفع گرفتگی لوله داشتید از آن استفاده کنید.

مواد زیر را برای تهیه محلول لوله بازکن با جوش شیرین آماده کنید:
دو کتری آب جوش
یک فنجان جوش شیرین
دو فنجان سرکه سفید
حوله

لوله بازکنی با جوش شیرین

نحوه لوله بازکنی با جوش شیرین

اولین مرحله: از یک میله آهنی بلند استفاده کنید و
مواد اضافی مانند مو و مقداری روغن را از لوله جدا کنید. برای این منظور می توانید آویز آهنی لباستان یا رخت آویز آهنی را استفاده کنید تا بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید. آویز را صاف کرده و انتهای آن را مانند قلاب درآورید. تا حد امکان آویز را به داخل لوله وارد کنید و آن را بالا و پایین کرده بچرخانید تا همه چیز به قلاب گیر کرده و آن را بیرون بیاورید.

دومین مرحله: یک کتری آب جوش به درون لوله بریزید.

سومین مرحله: یک فنجان جوش شیرین را به داخل لوله فاضلاب بریزید.

چهارمین مرحله: در این مرحله باید 2 فنجان سرکه سفید را به درون لوله بریزید تا با جوش شیرین ترکیب شده و محلول قوی ای را به سرعت تشکیل دهند.

پنجمین مرحله: دهانه لوله فاضلاب گرفته شده را با استفاده از یک حوله خیس بپوشانید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید.

ششمین مرحله: پس از گذشت 20 دقیقه مجدداً یک کتری آب جوش به داخل لوله بریزید.

نکته: اگر هنگامی که کتری دوم آب جوش را داخل لوله می ریزید و آب پایین نمی آید، سعی کنید مسیر عبور آب را با یک تلمبه لاستیکی باز کنید.


چند نکته در هنگام استفاده از روش رفع گرفتگی با جوش شیرین

چنانچه لوله توالت منزل شما مسدود شده است و می خواهید گرفتگی توالت را با جوش شیرین و سرکه باز کنید، نکات زیر را حتما در نظر داشته باشید و آنها را رعایت کنید.
اگر توالت سرویس به آشتی شما ایرانی باشد به هیچ وجه آب جوش را داخل لوله نریزید زیرا آب جوش می تواند لوله را بشکند.
برای توالت فرنگی توصیه می کنیم از آب جوش استفاده نکنید و به جای آن از آب گرم استفاده کنید.

برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با جوش شیرین و سرکه، این روش را نهایتاً برای 3 مرتبه تکرار کنید، اگر گرفتگی شدید نباشد حتماً برطرف می شود، اما چنانچه گرفتگی شدید بود، دیگر این روش را تکرار نکنید، زیرا نتیجه ای حاصل نمی شود و باید از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید.

گاهی اوقات از این بیش از حد استفاده می شود. این روش گازهای فاضلاب را تشدید می کند و می تواند منجر به بوی نامطبوع فاضلاب شود. مراقب باشید زیاد استفاده نکنید.

پس از پاشیدن جوش شیرین، باید همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد صبر کنید تا ترکیب عمل کند، سپس حتما لوله را با آب بشویید.

لوله بازکنی با جوش شیرین

باز کردن لوله با جوش شیرین و نوشابه

در این روش ابتدا باید نیمی از بطری نوشابه را در داخل لوله ریخته و بلافاصله پس از آن نصف فنجان جوش شیرین را به درون لوله بریزید.
سپس دو الی سه برابر جوش شیرینی که استفاده کرده اید، سرکه داخل لوله فاضلاب بریزید. ترکیب این سه ماده یک واکنش شیمیایی غیر خطرناک به وجود می آورد که می تواند رسوب، مو، روغن و غیره را از بین ببرد.
بعد از ریختن همه مواد، اجازه دهید 30 دقیقه تا 1 ساعت بماند و در نهایت لوله را با آب گرم بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان/سفارش سریع خدمات