شرکت نوین تهران گستر پارس

انجام دهنده خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و تعمیر تاسیسات

شماره ثبت : 523876

رفع گرفتگی لوله آشپزخانه

رفع گرفتگی لوله آشپزخانه
5/5

رفع گرفتگی لوله آشپزخانه

معمولاً همه ما ممکن است سالی یکی و دوبار شاهد گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه باشیم. از این رو گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه موجب به وجود آمدن مشکلاتی مانند انتشار بوی بد، بهم ریختگی و مختل شدن روند عادی زندگی می شود.
در چنین شرایطی شما باید هر چه سریع تر برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید.
معمولاً اکثر گرفتگی هایی که اتفاق می افتد مربوط به لوله آشپزخانه می شود. مهم ترین دلیل گرفتگی لوله آشپزخانه ورود روغن و چربی در داخل لوله ها می باشد. روغن و چربی ها به مرور زمان در دیواره لوله آشپزخانه بر روی همدیگر انباشته می شوند و رسوب ایجاد می کنند. در نهایت همین رسوب منجر به گرفتگی لوله ها می شود.
به همین خاطر شما باید برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه همچون سینک ظرفشویی، کفشور، لوله تخلیه لباسشویی، نیاز به راهکار های مناسب دارید.
در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. تا راهکار های مناسب را به برای برطرف کردن گرفتگی لوله آشپزخانه، بررسی کنیم.

رفع گرفتگی لوله آشپزخانه
رفع گرفتگی لوله آشپزخانه

نشانه های گرفتگی لوله آشپزخانه

قبل از آن که روش های باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه را بررسی کنیم، بهتر است ابتدا با نشانه های گرفتگی لوله آشنا شوید.

1) چنانچه در زمان شستشوی زیاد، بوی بد فاضلاب در آشپزخانه منتشر می شود، این به معنای این است که چربی ها موجب گرفتگی لوله شده و در حال کیپ شدن آن است و باید هرچه سریع تر دست به کار شد ( برای مثال ریختن حلال های چربی به درون چاه)

2) تخلیه کند آب در سینک ظرفشویی هم می تواند یکی دیگر از نشانه های گرفتگی لوله آشپزخانه باشد. در چنین حالتی باید با یک روش اصولی اقدام به برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه کرد که در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

3) اگر در زمان شستشو، کف از زیر سینک ظرفشویی بالا بزند، می توان گفت که لوله فاصلاب منزل شما دچار گرفتگی شده است.

حال با توجه به آن که شما با مهمترین نشانه های گرفتگی لوله های آشپزخانه آشنا شدید، نوبت آن است تا با به متر بستن چند روش کاربردی مشکل لوله های آشپزخانه را به صورت اساسی برطرف کنید.


گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی چه زمانی اتفاق می افتد؟

گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی می تواند خبر بدی برای خانم های خانه دار می باشد زیرا با خود کثیفی، حضور حشرات موذی و مختل شدن روند عادی زندگی را به همراه دارد.

ورود موادی همچون روغن، چربی، ته مانده مواد غذایی، مو و پرز، آت و آشغال و مواد اضافی به سینک ظرفشویی موجبات چنین فاجعه ای ( گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی) را فراهم می کنند.

پس در نتیجه می توان با رعایت نکات شستشوی ظروف و جلوگیری از ورود مواد اضافی به داخل سینک ظرفشویی، از گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی جلوگیری کرد.


علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

اولین علتی که باعث می شود لوله فاضلاب آشپزخانه سریعاً مسدود شود، باریک بودن قطر لوله ها است.
به طور کلی لوله های که برای آشپزخانه استفاده می شوند، سایز آن ها 6 یا 8 هستند. در صورتی که از لوله های 10 برای لوله کشی سرویس بهداشتی استفاده می شود.
بنابراین یکی از دلایل گرفتگی لوله های آشپزخانه، اندازه کوچک لوله های آن است.
پس از اندازه لوله های آشپزخانه دمین دلیلی که باعث می شود لوله های آشپزخانه سریع تر از سایر لوله های فاصلاب دچار گرفتگی شوند، استفاده زیاد و آب ریزی مکرر است.
می توان گفت اصلی ترین دلیلی که باعث بروز این مشکل می شود، ورود مواد زائد ( ورود روغن، چربی و ته مانده مواد غذایی بر اثر شستشوی ظروف، ورود پرز و مو لباس ها از طریق ماشین لباسشویی و …) به داخل لوله های آشپزخانه است.
این مواد زائد در دیواره های لوله رسوب ایجاد کرده و به مرور زمان مسیر عبور را تنگ کرده و در نهایت موجب گرفتگی لوله های آشپزخانه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان/سفارش سریع خدمات