شرکت نوین تهران گستر پارس

انجام دهنده خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و تعمیر تاسیسات

شماره ثبت : 523876

لایروبی چاه در تهران 09126471146

5/5

مزایای لایروبی چاه فاضلاب

کارایی چاه ها به مروز زمان و با بالا رفتن عمرشان، کاهش می یابد. یکی از کار هایی که بسیار مؤثر است و می تواند کارایی چاه ها را بالا ببرد، لایروبی چاه و کفتراشی آن است.

لایروبی چاه جیست؟
چه زمانی مناسب لایروبی چاه است؟
بهترین روش لایروبی چاه چیست؟
قیمت لایروبی چاه چقدر است؟
مزایایی لایروبی چاه چیست؟
و …
قطعا پرسش هایی است که ممکن است برای هرکسی که با لایروبی چاه آشنایی ندارد پیش بیاید. ما در ادامه این مقاله به طور کامل این موضوعات را بررسی خواهیم کرد.

لایروبی چاه تهران

لایروبی چاه چیست؟

به طور خلاصه، به تمیز کردن و خارج کردن موادی که بر دیواره و کف چاه وجود دارند، لایروبی چاه می گویند. با گذشت زمان این امکان وجود دارد چندین لایه در دیواره چاه، کف چاه و کانال های فاضلاب به وجود بیایند. این لایه های به وجود آمده باعث می شوند تا فرایند جذب آب مختل شده و چاه زود تر از موعد پر شود.
از دلایلی که باعث به وجود آمدن این لایه ها می شوند می توان به ورود گرد و خاک، مصالح ساختمانی، چربی، مو، آب و صابون به چاه اشاره کرد.
به همین خاطر باید به صورت مرتب عمل لایروبی چاه انجام شود و لایه های اضافی در دیواره و کف چاه از بین برود تا کارایی آن بهتر شود.
لایروبی چاه کشاورزی کاملاً بر خلاف چاه فاضلاب بوده و با انجام آن، سطح آب چاه بالا می آید.
انجام لایروبی چاه عمیق به صورت مرتب موجب می شود تا فرایند استخراج آب از زمین بهبود یافته و کارایی آن بهتر شود.
وجود لایه ها بر دیواره و کف چاه سبب می شود تا بوی بسیار بد و غیر قابل تحملی در فضای منزل و حتی محیط های صنعتی منتشر شود. در چنین شرایطی راه حل مناسب برای برطرف کردن مشکل بو، لایروبی چاه می باشد. تخلیه چاه در چنین شرایطی جوابگو نیست.
شرکت نوین تهران گستر پارس با در اختیار داشتن نیروهای ماهر در این زمینه، آماده است تا عمل لایروبی چاه در کمترین زمان ممکن و بهترین کیفیت انجام دهد.


<<شماره تلفن خدمات لایروبی چاه فاضلاب در تهران>> 

 
لایروبی چاه 02122440327
شمال تهران 02122494592
شرق تهران 02177567980
مرکز تهران 02188546849
غرب تهران 02144895592
جنوب و سایر مناطق تهران 09126471146

چه زمانی مناسب لایروبی چاه است؟

هنگامی که بحث لایروبی چاه به میان می آید، معمولاً پرسش هایی از این دست که ” زمان مناسب لایروبی چاه، چه زمانی است؟” یا ” آیا در مناطقی که به فاضلاب مرکزی متصل هستند هم لایروبی چاه نیاز است؟” و … برای اکثر افراد پیش می آید.
به طور کلی نمی توان تعیین کرد که پس از چند ماه و یا چند سال نیاز است تا لایروبی و کفتراشی چاه را انجام شود.
دلیلش هم این است که عوامل مختلفی نظیر نوع چاه، کاربری آن، میزان استفاده از چاه و … بر زمان بندی لایروبی چاه تاثیرگذار هستند.
اما یکسری نشانه ها وجود دارند که در صورت رؤیت آن ها می توان تشخیص داد که چاه به لایروبی و کف تراشی احتیاج دارد.
پر شدن زود تر از موعد چاه فاضلاب و حوضچه سپتیک، مسدود شدن لوله های فاضلاب، منتشر شدن بوی بد فاضلاب و … مهم ترین نشانه ها هستند که در صورت وجود آن ها باید فکری به حال چاه فاضلاب کرد.

لایروبی چاه فاضلاب


هزینه لایروبی چاه فاضلاب

فاکتورهای زیادی وجود دارند که بر قیمت لایروبی چاه فاضلاب تأثیرگذار هستند؛ بنابراین نمی توان به طور دقیق نرخی برای خدمات لایروبی چاه فاضلاب تعیین کرد.
برای نمونه می تواند به ابعاد چاه، تعداد جاه، جنس جاه، نوع رسوبات، میزان رسوبات و … از جمله مواردی هستند که بر قیمت نهایی لایروبی چاه مؤثر اند.
البته باید توجه کرد با انجام لایروبی چاه می توان از هزینه های آینده برای تعمیر چاه پیشگیری کرد؛ درنتیجه هزینه هایی که بابت لایروبی چاه صورت می شود توجیه اقتصادی دارد.
چنانچه انجام لایروبی چاه میسر نباشد، تنها راه ممکن تعویض چاه و کندن چاه جدید خواهد بود که این کار به خودی خود از هزینه بیشتری نسبت به لایروبی چاه برخوردار است.
در ادامه این بخش از مقاله با عوامل تعیین کننده بر قیمت لایروبی چاه بیشتر آشنا خواهید شد.

روش لایروبی چاه فاضلاب

روش های گوناگونی برای انجام لایروبی چاه وجود دارد و با توجه به عوامل متفاوتی مانند نوع چاه و نوع رسوباتی که بر دیواره و کف چاه وجود دارند و مانع جذب آب و فاضلاب توسط چاه شده اند، یکی از این روش ها انتخاب می شود.
در آغاز باید عمل تخلیه چاه به طور کامل صورت گیرد. سپس فرد متخصص در این زمینه با مهارتی که دارد وارد چاه و کانال فاضلاب شده و با ابزارهای دستی و ماشینی که در اختیار دارد اقدام به رفع رسوبات می کند.
این کار تا زمانی که خاک در دیواره و کف چاه نمایان شود ادامه می یابد و در هنگام رسوب زدایی، مواد زائد تخلیه شده و محیط داخل چاه کاملاً تمیز و پاکیزه شده و هیچ لایه ای وجود نخواهد داشت.

اندازه چاه

قطعاً چاه شما که قصد دارید بر روی آن عمل لایروبی صورت گیرد دارای ابعادی نظیر ارتفاع و عمق است.
بنابراین اندازه ابعاد جاه با قیمت لایروبی رابطه مستقیم دارند. به این صورت که هر چه ابعاد چاه بیشتر باشد، هزینه لایروبی هم بیشتر می شود. دلیل آن هم این است برای لایروبی چاه هایی با ابعاد بزرگ، زمان زیادی صرف می شود و همین زمان بر بودن قیمت آن را بالا خواهد برد.
همچنین علاوه بر زمان بر بودن، برای لایروبی چاه های بزرگ به افراد بیشتری هم نیاز است که این موضوع هم بر قیمت نهایی تأثیر زیادی می گذارد.

میزان رسوب

علاوه بر عواملی که تا به حال آن ها را بررسی کردیم، نوع و میزان رسوباتی که لایه های نفوذ ناپذیر به وجود آورده و سبب شده اند تا چاه نتواند آب و فاضلاب را جذب کند هم از جمله مسائلی بوده که بر قیمت نهایی لایروبی تعیین کننده است.
برای مثال اگر جنس رسوباتی که بر دیواره و کف چاه وجود دارند از مصالح ساختمانی سخت باشد، از بین بردن آن ها زمان زیادی خواهد برد و به نیروی انسانی و ابزار های متفاوت احتیاج خواهد بود.
هزینه کف تراشی نیز بر اساس مقدار لجن و رسوب تخلیه شده از چاه، تعیین می شود.


مزایای لایروبی چاه

همانطور که در بالا گفته ‌شد، لایه های زائد به وجود آمده بر دیواره و کف چاه، یک سد نفوذ ناپذیر در برابر جذب آب و فاضلاب تشکیل داده و چاه نمی تواند به خوبی آب و فاضلاب را جذب نماید و خفه می شود. در نتیجه چاه سریعاً پر می شود.
اما با انجام لایروبی چاه، این مواد و لایه های زائد که موجب اختلال در عملکرد چاه شده اند، از بین می روند و چاه دومرتبه کارایی خود را بدست می آورد.
در نتیجه اصلی ترین و مهم ترین مزیت لایروبی یچاه، برگرداندن کارایی چاه است. به همین دلیل از اصطلاح زنده شدن چاه برای لایروبی استفاده می کنند.
در کنار بازگشت دوباره کارایی چاه، لایروبی چاه مزیت های دیگری هم دارد که می توان به
پیشگیری از پر شدن سریع چاه، ریزش احتمالی ساختمان، ایجاد نم در دیواره، کف و سقف ساختمان و … اشاره کرد.

لایروبی چاه فاضلاب

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان/سفارش سریع خدمات